پژوهش بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك

پایان نامه درمورد بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 153
حجم فایل 177 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

*پایان نامه درمورد بررسی سیستم خرید و انبارداری مجتمع صنعتی سیمان آبیك*


پیشگفتار :

ما در دنیایی بسیار پیچیده و پویا زندگی می كنیم كه دو ویژگی عمده دارد : منابع محدود و نیازهای نامحدود . همین محدودیت در امكانات و عدم محدودیت در نیازها و خواستهای بشری است كه توجه روز افزون به بهره وری را باعث شده است . از یك سو ،‌جمعیت رو به ازدیاد ، گستره نیازهای بشری را سیر تصاعدی داده و از سوی دیگر ، منابع كاهنده ، برای دهانهایی كه هر لحظه به جهان گشوده می شوند ، خبر از آینده ای نه چندان امیدبخش دارند . در چنین شرایطی عقل ایجاب می كند كه نیك اندیشان ، دور نگران و آینده سازان جامعه ، اولاً خود ، تصویر روشنی از واقعیات بدست آورند و ثانیاً راه چاره های مناسبی برای بقا در چنین دنیای پر تحول و پرشتابی بیندیشند . مدیران ما ناچارند به حربه علم و آگاهی مجهز شوند و در چهارچوب امكانات ، تركیب معقولی از عوامل كار (نیروی انسانی ، مواد ، تسهیلات ، زمان و … ) را تدارك ببینند و با توجه به آخرین پیشرفت ها ، هماهنگی های لازم را در استفاده موثر از عوامل مزبور به عمل بیاورند . سازمانی پویا و پایاست كه هدفهای خود را با نیازهای محیطی تطبیق دهد و انعطاف لازم را برای تغییر در ساختار درونی خویش به نحوی كه با تغییرات محیطی سازگار باشد ، نشان دهد و مسئولیت های خود را با كیفیتی برتر انجام دهد .

یكی از ابعاد بسیار مهم سازمان به عنوان نظامی فنی و اجتماعی در حال حاضر ، انتخاب بهترین شیوه بكارگیری دارائیهای موسسه است و همچنین می دانیم كه قسمت عمده ای از دارائی های موسسات در موجودیهای انبارهای آن موسسات نهفته و انباشته شده است و مدیریت مالی و تداركات و انبارها در صددند تا تركیب بهینه ای را كه متضمن حداكثر سود یا حداقل هزینه برای موسسه باشد را معین نمایند .

عوامل تولید بطور نابرابر روی كره زمین توزیع شده است و كشورها نیز از لحاظ منابع طبیعی ، موهبات الهی ، منابع معدنی ، آب و هوا ، منابع مالی و انسانی ، توانائیهای تكنولوژیكی و مهارت های سازمان و مدیریت و دیگر عوامل تعیین كننده با یكدیگر فرق می كنند و این تفاوتها باعث می شود كه ارتباطات كشورها و شركتها در سایه همیاری و داشتن رابطه با یكدیگر ضرورت پیدا كند .

تحقیق حاضر حاصل تلاشی می باشد كه به جهت ارائه پایان نامه كارشناسی فراهم آمده است و طی آن به بخشی از یك سازمان تولیدی كه سیستم خرید و انبارداری آن می باشد توجه شده و با بهره گیری از آموخته های دوران تحصیل سعی شده تحقیقی كامل و مفید باشد و از مطالب متفرقه و حاشیه ای و غیرضروری تا حد امكان خودداری شود و لذا چكیده برداری شده است .

اما همین جا خود را موظف می دانم كه از زحمات و تلاش بی دریغ مهندس ولی اخلاقی فرد و خانم سمیه اخلاقی فرد و جناب آقای احسان خسروی كه از ابتدا همواره و در همه شرایط من را برای فراهم و بسامان آمدن این اثر یاری نمودند ،‌سپاسگذاری نمایم .

همچنین تشكر و قدردانی ویژه خودم را از استاد بزرگوارم سركارخانم یاوری كه من را در تهیه هرچه بهتر و كامل تر این تحقیق یاری نمودند ، بجا می‌آورم .

چكیده :

موضوع تحقیقی كه در پیش روی شماست حاصل بررسی سیستم خرید و انبارداری در مجتمع صنعتی سیمان آبیك می باشد كه هدف از انتخاب آن اولاً آشنایی با نحوه انجام عملیات خرید و سفارشات در یك مجتمع صنعتی و تولیدی و ثانیاً چگونگی عملیات  نگهداری ، و سرویس دهی انبار در یك مجتمع صنعتی و تولیدی می باشد .

در طی بررسی سیستم خرید و انبارداری در مجتمع صنعتی سیمان آبیك تحقیقات با بهره گیری از روشهای متنوع از قبیل : مشاهده ، مصاحبه و كتابخانه انجام گرفت كه كمك شایانی به ما نمود در جهت شناخت عملیات خرید و تداركات توسط مسئولین و كارپردازان كه تلاش دارند خریدها به موقع و مناسب باشند و در حقیقت می كوشند اصول و موازین پنج گانه خرید رعایت شود . اطلاعات مفیدی نیز در زمینه انبار و انبارداری و عملیات نگهداری و سرویس دهی انبار بدست آمد كه ما را در نحوه ایجاد كدینگ و كنترل موجودی (انبار گردانی) بهینه دارای شناخت مناسبی نمود.

در طی انجام تحقیق فوق موانع و مشكلات اندكی بچشم آمد كه با توجه به همكاری صمیمانه كاركنان و مسئولین مجتمع صنعتی سیمان آبیك می توان از آن صرف نظر كرد . چرا كه منابع و امكانات و اطلاعات ارزنده ای را این عزیزان در اختیار بنده قرار دادند كه در ارائه پربارتر این تحقیق بسیار مفید بودند .

فصل اول

كلیات

 

فصل دوم :

ادبیات موضوع

فصل سوم

روش تحقیق


فصل چهارم  :

تجزیه و تحلیل اطلاعات  

فصل پنجم

نتیجه گیری و پیشنهادات

ضمائم
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلودشما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *