فایل کامل مقاله بررسی پنیرسازی در اسكاتلند

مقاله بررسی پنیرسازی در اسكاتلند در 16 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی صنایع غذایی
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 16
حجم فایل 18 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مقاله بررسی پنیرسازی در اسكاتلند در 16 صفحه ورد قابل ویرایش

 

پنیرسازی در اسكاتلند – تاریخچه اولیه

ü        مقدمه

ü        پنیرسازی رومی

ü        معرفی پنیر سازی به اسكاتلند

ü        تغییر چشم انداز اسكاتلند
مقدمه

ü    با اینكه اسكاتلند یك پیش زمینه تاریخی از كشاورزی و دامداری دارد كه به 4000 سال قبل از میلاد بر می گردد، بعید است كه مهارت پنیرسازی به هر اندازه در طی آن دوره پدید آمده باشد. بی شك، نخستین ساكنان به نظر می رسد كه از اروپای مركزی آمده اند، بطور كامل آنچه كه امروز «یورك شایر» و امتداد ساحل شرق اسكاتلند تا نواحی حاصلخیز در «موری فیرث» است. بیشتر ساكنان از راههای دریایی غربی برای ساكن شدن در «آرگیل شایر» و «اوتر ایسلس» عزیمت به شمال اسكاتلند و «اركی» و «شلتد» استفاده می كردند.

ü     آنها با خود گندم و جو ، گله پرورده ، گوسفند وبز ، آوردند، و توانایی برای تمیز وصاف كردن علفهای هرز درختستان (ناحیه پردرخت) برای اثبات بخشیدن به نواحی چمنزار و برای رشد غلات را داشتند. با این حال، تعداد برج و باروهای بلند و مستحكم كه امروزه باقیمانده اند نشان می دهد كه جوامع در جاهای دورتر ساكن بوده اند وباعدم اطمینان دوره هایی كه آنها در آن می زیسته اند را انعكاس می دهد. درواقع اسكاتلند از منظر جغرافیایی و فرهنگی بسیار برحوزه اشیاء اثر گذار بود.

ü    پنیر سازی آنگونه كه ما در اسكاتلند می شناسیم امروزه به طور ریشه ای یك توسعه اروپایی از مهارتهای بدست آمده از «فرتال كرسنت» (جلگه حاصلخیز) ، ناحیه ای از سرزمین بین «اوفرتیس و تریگرس» در عراق می باشد.

ü    باستان شناسان كشف كرده اند كه در حدود 6000 سال قبل از میلاد (ق.م) نشان می دهد كره وپنیر ساخته می شده اند، و دیگر نوشته ها كه نشان می دهند شیر در كیسه های پوستی آویزان شده از دیركها نگهداری می شده ، بوضوح دانشی از نگهداری لبنیات در آن زمان را نشان می دهند.

ü    آن احتمالاً نشانه قبایل آسیای مركزی این است كه یافته بودند كیسه های از پوست حیوانات یك راه مفید برای حمل شیردر پشت حیوانات است زمانی كه درحال حركتند. تخمیر شیر شكرها منعقد شدن شیر و حركت جنبشی شكسته شدن انعقاد را برای بوجود آمدن یك نوشیدنی آب پنیر تازه باعث می شوند. لخته ها ممكن است سپس دوباره حركت داده شوند، تخلیه شده و كمی شور شده برای تهیه كردن یك غذای با پروتئین بالا ، خوشمره و مغذی، آی ، ی یك مكمل دلچسب برای پروتئین گشت.

ü    پنیرسازی ،بدین ترتیب ، به تدریج از دو جریان اصلی گسترش یافت. نخست تخمیر شده شیرمایع بود مانند ماست، كویس و ركفیر دومین روش اجازه دادن برای اینكه شیر با شكل منعقد و آب پنیر ترش شود آب پنیر می توانست سپس تخلیه شود با هر كدام از روشها یعنی بوسیله كاسه های بدل چینی یا بوسیله سبدهای بافته شده از نوعی نی یا مواد مشابه انجام شود.

ü    چند مایل دورتر از منزل نویسنده در «ویلت شایر» ، انگلستان، كاسه های زیرخاكی، مربوط به 1800 ق.م در تیه «ویندمیل» بدست آمده است، یك بسته بوسیله «نئولیتیك» ساخته شده. اینها  بخوبی می توانستند برای تخلیه مورد استفاده قرار گیرند.امروزه سبدهای بافته شده هنوز در هند برای ساختن «صورتی پنیر» و «داكا» مورد استفاده قرار می گیرند.

ü    از منابع كتاب مقدس ما می آموزیم كه وقتی حضرت «داوود (ع)» به آنسوی رود اردن گریخت او با «پنیرگاو » تغذیه كرده بود (2 ساموئل 17:29) ، و گفته شده كه او به رهبر نظامی كه ایستاده بود برای جنگیدن با «سائول» ده تكه پنیر اهدا كرد. (1 ساموئل 17:18). در حقیقت ، ثبت وقایع نشان می دهد كه زمانی جایی نزدیك «جرسالم» وجود داشته كه به آن «دره پنیرسازان» می گفتند. به طور واضح، مهارتها رشد داده شده بودند برای نگهداری شیر، هر كدام به عنوان یك اسید منعقد (مایه پنیر) ماسه و اساس پنیر بودند و یا به عنوان یك گونه از پنیرهای شیری، وشیرها مانند ماست شیرین نشده طبیعی امروزه تخمیر می شدند.
پنیرسازی رومی

ü    یادگیری این تكنیكها، رومی ها با تاثیر شخصیتی شان به سرعت باعث رشد پنیرسازی به یك هنر زیبا شدند گواهی نوشته شده نشان می دهد به طور روش كه چقدر رومی ها هنر پنیرسازی را تغییر داده بودند.

ü    هومر:1184 ق.م، اشاره می كند به اینكه پنیر در غارهای واقع در كوه در یونان از شیر گوسفند و بز تهیه می شده است در حقیقت یك نوع به نام «سینتوس» ساخته می شده و فروخته می شد از یونانی ها به رومی ها با قیمتی حدود 1 پوند برای هر پاوند. این نوع می توانست به خوبی پنیرهای امروزی «فتا» بوده باشد.

ü    آریستوتل، 322 تا 384 ق.م، درباره پنیر ساخته شده از شیر مادیانها و الاغها شرح داده – «كومیس» روسی در واقع مشتق شده از شیرمادیان و تخمیر شده برای تهیه یك محتوی الكلی بالای 3 درصد است.

ü    وارو، 127 ق.م، تفاوتها در پنیرهای ساخته شده در یك تعداد از مكانها و شرح شده اثر آنها بر روی دستگاه گوارشی شان یادداشت شده بود. تا این زمان استفاده از «رینت» همه گیر شده بود، به شرط اینكه پنیرساز به نوع محصول تولید شده منعقده كنترل زیادی صورت دهد. پنیر شروع به تبدیل از سطح كالایی خوراكی یا كالایی در سطح تجاری كرده بود و به طور توافقی می توانست داد و ستد شود.

ü        اسكاتلندی به واقع شاهد هستیم.

ü    این محل فروش بود كه اجناس كاملاً وزن شده و روی یك تیرك تایید شده به سوی دیگر داده می شدند، و سهم درآمد شاه از وزن ثبت شده برداشته می شد. به طور جالب، این استاندارد را نهایتاً در اسكاتلند حدود سال 1618 بدون هیچ دلیلی منسوخ كردند، و ارتباطش با اندازه های امروزی (ielb,g) مبهم باقی مانده است.

ü    بنابراین با بررسی اساسنامه های فروش اهدا شده در سرتاسر دوره «سلتیك» تا اواسط قرن 16 شانزدهم می توان نشانه مفیدی كه كجا پنیر ساخته می شده بدست آوریم، نه با تاریخ دقیق و شرایط وزنی .درواقع ثبت وقایع نشان می دهند كه برای دوره‌ای پنیرسازی در «فارفر» و بعد در «استرلینگ» در زمینهای پادشاه به اتمام رسیده بود.كنترل سختی بوسیله كاتش هر جا كه پرواز فهرستهای فروش ونسیه نگهداری می شدند.

ü    برای یك سری از پنیرهای خرید شده اعمال می شد. كشیش تعداد قالبهای پنیر را به عنوان بخشی ازمبالغ پرداخت شده به پادشاه را ثبت می كرد. در استرلینگ تعداد 30 پنیر اهدا شده بود وسپس اتفاقات از زمینهای مشابه نشان می دهد كه قیمت پنیر از 3 شلینگ به حدود7 پنس در هر قالب تنزل یافته بود.

ü        وضعیت مشابهی درانگلستان وجود داشت، و طبق «چك» (1959) می توانست به این صورت توصیف شود.

ü    در انگلستان در سال 1256 ب.م پنیر به صورت «پاوندی» فروخته می شد، یك وزنه 42 پاوندی، وهر پاوند شامل 6 میخ می شد، كه هر میخ 7 پاوند بود. یك پاوند 7 استرلینگ قیمت داشت در 1208، 9 استرلینگ و 8 استرلینگ در 1213، 10 استرلینگ در 1223 و 12 استرینگ و 6 استرلینگ در 1247 تا سال 1290 آن 9 استرلینگ بود وطی سالهای بعد 1299 تا 1300 تا 13 استرلینگ و14 افزایش یافته بود اما سال 1304 دوباره به 9 استرلینگ برگشته بود كه نشان می دهد كه حتی در روزهای متراكم تجارت، وضعیت عمومی تاثیر بر قیمت مصرف كننده داشت.

ü        گونه های پنیر به طور قابل ملاحظه ای بایستی گوناگون بوده باشند. پنیر برای خانه داری سلطنتی از شیرپرچرب ساخته می شد. قاعده شاید این بوده باشد كه نوع سخت تر پنیر بدون چرب می توانست ذخیره باشد واینكه به خوبی حمل ونقل شود. سپس ما می بینیم كه پنیر برای شركت «مك دونالد» با چربی دوبرابر ساخته شده، اعیان اسیلس، امروزه نظرمخالفش را دارد،اما این از قاعده مستثنی تر بود.شیر یك كالای با ارزش بسیار بالا برای مصرف روزانه بود، رویه عادی این گونه كه خامه شیر گرفته شود وكره بدست می آید به خوبی انجام می شد. شاید كره شیر نوشیده می شد یا به شیر بدون خامه اضافه می شد وپنیر ازآن ساخته می شد، داشتن آب پنیر برای نوشیدن به عنوان یك هدیه مفید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلودشما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *