دانلود گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی،تحكیم سازه ابهر

گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی، تحكیم سازه ابهر در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 24
حجم فایل 17 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی- تحكیم سازه ابهر در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه

شركت راه ساختمانی تحكیم سازه ابهر واقع در خیابان دكتر بهشتی پلاك 5 می باشد .

این شركت دارای پرسنلی به شرح زیر عبارتند از : مدیر عامل شركت جناب آقای مهندس غلامرضا خداوردی و كارمندان آقای مهندس میثم محمدی می باشد . این شركت در زمینه راه سازی و ساختمان سازی مشغول به كار است. این شركت در زمینه فوق موفق به اخذ گریده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان می باشد این شركت در سال 1380 به نام یارادان تاسیس و با توجه به مشكلات از قبیل اخذ گرید شركت در سال 1384 به نام شركت تحكیم سازه تغییر نام داد ه شد و بر این اساس دارای سابقه 5 سال در زمینه ساخت ساز می باشد سوابق اجرای شركت عبارتند از – احداث ساختمان اداری وسرایداری مدیریت جهاد كشاورزی هیدج – و احداث محوطه اداری مدیریت مذكور – احداث سوله دانشكده معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر ، احداث سوله كارگاهی برق 6 دانشگاه آزاد واحد ابهر – تعمیرات اساسی مدارس ابهر عبارتند از : اندیشه ، ارشاد ، سپهر ، آیت الله خامنه ای – عفیفه خرمدره ، و شهامت روستای فلج می باشد .

بنده در این شركت وظیفه انجام دادن كارهای عمرانی را در دو ماه اول داشته و به دلیل سردی هوا در ماه آخر به انجام كارهای اداری مشغول به كار شدم.

 

 

فصل اول

مرحله اول تهیه زمین

قطعه زمین را برای ساختمان مورد نیاز را در نظر گرفته و خریداری می شود ساختمان مذكور را از لحاظ مالكیت در اداره ثبت و اسناد املاك بررسی و مورد تایید قرار می گیرد سپس جهت مراحل بعدی ساخت و ساز ساختمان از طرف شهرداری آن شهر اقدام می شود .

مرحله دوم تهیه كروكی زمین

در شهرداری زمین مذكور را از لحاظ وضعیت شهر سازی و ابعاد دقیق زمین بررسی می گردد سپس كروكی دقیق از زمین تهیه می شود .

مرحله سوم تهیه نقشه

قطعه زمین مورد نظر از طرف شهرداری به سازمان نظام مهندسی جهت تهیه نقشه معرفی می گردد نقشه های ساختمان توسط مهندسین طراح تهیه وپس ازبررسی و تایید مهندس ناظر و تایید نهایی شهرداری و صدور پروانه ساخت جهت عملیات ساخت ساختمان آماده می شود .

 

 

 

فصل دوم ساخت

جهت شروع به ساخت و اقدامات مشابه ابتدا كارفرما با پیمانكارهای مربوطه اقدام به اخذ قرارداد می بندد كه كارفرما آقای مهدی قربان نژاد كه با شركت تحكیم ساز به عنوان پیمانكار زیر نظر مهندس ناظر پروژه اقدام به عقد قرار داد نمود .

مرحله اول تحویل زمین از كارفرما به پیمانكار و پیاده كردن نقشه روی زمین توسط عوامل پیمانكار ابتدا بر وكف زمین را نسبت به كوچه یا معبر مشخص می شود ( كه این كار قبلاً بایستی در كروكی و توسط شهرداری مشخص می شد ) بعد از مشخص شدن ابعاد دقیق زمین و معبر شروع به خاك برداری با لودر از زمین مذكور 1- برداشت خاك دج   2- رسیدن به سطح خاك      

3- رسیدن به سطح صاف برای انجام عملیات قالب بندی و سپس محل دقیق ستونها روی زمین كه بوسیله میلگرد 1 متری انجام می شود برای دقت بیشترو استقرار دقیق اكس ستونها در محل خود از دوربین تئودولیت استفاده شد بعد از استقرار محل ستونها ابعاد شناژها روی زمین دقیقاً ریسمان كشی و علامت گذاری شد با توجه به اینكه ساختمان مذكور دارای فنداسیون نواری است قالب بندی آن نیز به صورت نواری با سرعت زیادتری انجام شد ارتفاع قالب بندی نیز 75cm در نظر گرفته شد كه به مدت 3 روز طول كشید قالب بندی را با آجر فشاری و ماسه سرندی نرم انجام شد كه از این ملات به خاطر اینكه بعد از اتمام قالب بندی بتوان به راحتی آجرهای كاركرده را سالم درآورد استفاده می شود باید توجه داشت قالب بندی 22cm كار شود چون حجم بتن ریزی زیاد است قالب در برابر فشار كه بتن به دیواره های قالب می آورد مقاوم باشد در این پروژه همزمان با قالب بندی آرماتوربندی نیز بر اساس نقشه های موجود بعد از خریداری میلگرد انجام شد فنداسیونها نواری در چهار سایز می باشند بر اساس میزان بار وارده و محاسبات آیین نامه زلزله و غیره میلگردها جهت های  A-2 و D-2 از سایزهای بالایی استفاده شده كه در حین منتاژ كلاف نواری فنداسیون جهت D و  A می بایست دقت بیشتری شود همچنین به علت كسرت تعداد میلگرد بایستی فاصله های بین میلگرد ها كاملاً دقیق و با خطای بسیار كم نصب گردد تا بتن با سهولت و با كیفیت استاندارد انجام شود میلگردهای خریداری شده حتماً عاری از زنگ زدگی با رنگ و گل و غیره می باشد در صورت برخورد چنین اتفاقی حتماً باید میلگردها قبل از منتاژ توسط بروس سیمی كاملاً تمیز شده باشد . باید توجه به اینكه پروژه مذكور سازه بتنی می باشد نیاز به حجم زیاد میلگرد دارد در صورتی كه میلگردهای موجود در كارگاه دچار زنگ زدگی زیادی شده باشد مثلاً پوسته داده باشد باید سند پلاست یا ماسه پاشی شود تا پوسته های زنگ زدگی از میلگرد جدا شود.     

آغاز بتن ریزی ستونها

عیار بتن ستونها نیز همانند فنداسیون 350 كیلوگرم در متر مكعب باشد كه مخلوط شن ( نخودی بادامی ) و ماسه ریز دانه شسته تمیز و سیمان پر    نوع یك باشد تركیب این بتن نیز توسط دستگاه بتون ریز برقی صورت می گیرد كه بعد از تركیب كامل بتن توسط فرغون تا پای ستون حمل شده و توسط بیل به داخل قالب ریخته می شود باید توجه شود كه این عمل با ظرافت و دقت لازم انجام شود تا از برخورد بتن به داخل دیواره قالب و میلگردهای ستون تا حد امكان كاسته شود ( بتن در اثر برخورد با دیواره یا آرماتورها دچار دگرگونی در تركیبات خود می شود . ) در دو سری روی هم بسته می شود و در مجموع 8 قطعه كه قطعات 4 تایی پایین و بالا در محل خود بسته می شوند سپس در روز بتن ریزی یكی از قطعات بالایی برداشته می شود بتن ریزی درتراز پایین تحول از این قسمت صورت می گیرد . بعد از ریختن بتن در داخل قالب ( حدوداً 50 سانتیمتر ) بایستی بتن ویبره شود كه این كار را می توان توسط دستگاه ویبره شلنگی انجام داد .شلنگ را از قسمت قالب برداشته شده به داخل بتن می بریم و عمل ویبره را انجام می دهیم . باید ویبره با دقت بالایی صورت بگیرد زیرا بتن بایستی در تمام قسمت های قالب و دور تا دور میلگرد ها را فرا گیرد . همچنین مراقب ویبره بیش از حد نیز باید باشیم .

بتن ریزی تا این سبك تا تراز نصف ستون پیش می رود و سپس مرحله بالاتر ستون پس از نصب قطعه  قالب بتن ریزی می شود تا بتن ریزی به صورت كلی در ستون به پایان برسد . این كار در كلیه ستونها بایستی انجام شود كه در مدت 2 روز صورت پذیرفت ( بایدتوجه شود كه حد فاصل بین دو روز بتن هیچ ستونی ناقص ریخته نمی شود ) بتن ریزی كلیه ستونها كه انجام شد قالبها باز شد تا برای طبقات دیگر آماده شوند . در این فاصله كلاف تیرهای اصلی سقف طبقه همكف مونتاژ می شود و تیرچه های همكف نیز باید مونتاژ و بتن ریزی آماده شوند . با ستونها بعد از باز شدن قالبها بایستی بوسیله گونی كنفی كاملاً دور تا دور آن را بسته و همواره كاملاً نمناك و خیس نگهداری شود بتن ریزی اوایل پاییز و در هوای نسبتاً گرم صورت گرفت لذا نگهداری آن و خیس نگهداشتن گونی بسیار مهم می باشد .  

تیرهای اصلی بتنی طبقه اول دارای ابعاد 25*25 سانتیمتر هستند كه سایز میلگردهای راسته 016 و 020 و 014 می باشند و خاموت ها نیز 020 هستند

فاصله خاموتها از همدیگر بسیار دقیق و طبق نقشه بایستی باشند فاصله ها باهم مساوی نیستند به علت نیروی خمش در دو طرف تیر فاصله خاموت ها از همدیگر كم می باشد و به علت كم شدن نیروی خمشی در وسط دهانه تیر از فاصله بیشتری برخوردار هستند . بعد از باز كردن قالبها ستونها اقدام به قالب گذاری كف تیرهای اصلی و فرعی می نماییم كه این كار باید همزمان در كلیه تیرهای اصلی و فرعی اجرا شود كه این قالب را توسط جكهای فلزی یا در صورت نبودن جكهای فلزی T شكل از تیرهای چوبی T شكل استفاده شود . باید توجه داشت قالب كف تیرهای فرعی و اصلی كاملاً در یك تراز قرار گیرد بعد از آن اقدام به آرماتور بندی تیرها روی قالب ها انجام می دهیم بعد از اتمام خاموت بندی تیرهای اصلی و فرعی اقدام به كشیدن تیرچه ها در داخل تیرهای اصلی انجام می دهیم و فاصله آن را توسط یك ردیف سفال كه در اول تیرچه ها و انتهای تیرچه ها قرار می دهیم فاصله بین آنها تنظیم می شود بعد از آن اقدام به شمع بندی زیر تیرچه ها اقدام می كنیم باید توجه داشت چون سقف طبقه همكف می باشد باید شمع بندی ما روی خاك دستی قرار نگیرد چون فشاری كه هنگام بتن ریزی روی شمع وارد می آید باعث نشست سقف می شود برای جلوگیری از این كار بهتر است با استفاده از آهن یا ورق در زیر شمع ها مانع از نشست سقف شویم بعد از آن اقدام به ریسمان كشی زیر سقف  می نمایند تا اطمینان پیدا كنند كه خیز منفی دارد بعد از آن اقدام به سفال چینی بین تیرچه ها می كنند لازم به ذكر است كه اگر ارتفاع تیرهای اصلی و فرعی بیشتر از ضخامت سقف می باشد به اندازه نیاز قالب بندی و تیرچه روی آن قرار می گیرد به دلیل ماكسیمم بودن برش در نزدیك تكیه گاه در داخل تك تك تیرچه ها آرماتوری به عنوان اتكا با شكل خاص تعبیه می گرد كه مقاومت تیرچه را در برابر برش بالا می برد

 

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلودشما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *