تحقیق درباره تأثیر مسلح‌كردن با میله‌های فولادی كوتاه استخوانی شكل (BSS)

دانلود تحقیق درباره تاثیر مسلح کردن با میله های فولادی کوتاه استخوانی شکل BSS

دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 31
حجم فایل 341 کیلو بایت
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

*تحقیق درباره تأثیر مسلح‌كردن با میله‌های فولادی كوتاه استخوانی شكل (BSS)*

 

توضیح:

در ترجمه متن پیوست موارد ذیل قابل ذكر است:

1-   در برخی موارد به منظور رساتر نمودن مفهوم جمله و ضمن رعایت امانتداری در اصل متن برخی توضیحات داخل پرانتز آورده شده و در پایان كلمه مترجم با حرف م گذاشته شده- این موارد جزء اصل متن نیست و می‌توانید در بازنویسی آنها از حذف یا از آنها استفاده كنید.

2-   توضیحات و تصاویر و نمودارهای با مداد روی اصل متن انجام شده است.

3-   در ابتدای متن(Steelwires ) میله‌های فولادی و از اواسط متن مفتول‌های فولادی استفاده شده كه به نظر صحیح‌تر می‌آید.

4-   در سراسر متن اصطلاح Bone Shaped Short به صورت BSS و Conventional Straight Short به صورت CSS آمده كه در ترجمه هم به همین صورت استفاده شده

استحكام و دوام بتون مسلح شده با میله‌های فولادی استخوانی شكل (Bone- Shopad)


خلاصه مطالب

در این تحقیق و مطالعه ما از طریق آزمایش تأثیر مسلح‌كردن با میله‌های فولادی كوتاه استخوانی شكل (BSS) را در بهبود ویژگی‌های مكانیكی بتون مورد ارزیابی قرار داده‌ایم.

نتایج تست‌های خمشی چهار قطعه‌‌ای آشكار ساخت كه كاربرد میله‌های فولادی BSS در مسلح نمودن بتون آنرا مستحكم‌تر، بادوام‌تر، و مقاومت‌تر در برابر ترك خوردن، نسبت به بتون‌های مسلح معمولی كه در آنها از میله‌های فولادی كوتاه و صاف(CSS ) استفاده گردیده می‌باشد.

میله‌های فولادی (BSS) باعث تقویت بیشتر بتون در برابر ترك خوردن از طریق هدایت این لوله‌ها( در بتون) و قفل‌شدن مكانیكی آنها در ناحیه بین انتهای كروی شكل و پهن شده و بافت ترد و شكننده بتن می‌گردد.

در نمونه‌های بتن مسلح شده با (BSS) قبل از فورپاشی نهایی ترك‌های طولی متعددی ایجاد گردید در حالیكه نمونه‌های بتون مسلح شده با (CSS ) و یا غیرمسلح، ترك خوردن در ناحیه مركزی شروع و تا فروپاشی كامل نمونه گسترش یافت. میله‌های فولادی (BSS) بصورت پلی در ناحیه ترك عمل نموده و در نهایت تغییر شكل( دفرمه‌شدن) و فروپاشی نهایی اتفاق می‌افتد.

همچنین تركهای ثانویه ایجاد شده در بافت قالب بتونی به صورت خطوطی از ناحیه مركزی انتشار می‌یابد كه باعث استحكام و دوام این ساختار می‌گردد. در حالیكه در مورد نمونه‌هایی كه از (CSS) استفاده شده بود میله‌ها براحتی از بافت قالب( بتونی) بدون دفرمه‌شدن( تغییر شكل اساسی) خود  میله‌ها و بتون اطراف میله‌ها، از بافت اصلی خارج گردیدند.

بنابراین عملكرد میله‌های (CSS) حتی نزدیك به عملكرد میله‌های (BSS) در ارتباط با تقویت و دوام نبودند.

 


1-   مقدمه

بتون غیرمسلح دارای توان انبساطی( یا كششی) پایین و استحكام كم می‌باشند.

این ساختار متداول معمولاً در زیرساختارهای مهندسی سیویل( راه و ساختمان) از قبیل پیاده‌روها ، خیابانها، بزرگراهها، استادیوم‌ها وپلها و فونداسیون خانه‌ها بكار می‌رود.

تنش‌های حرارتی كه توسط تغییرات دما و نیز تنش‌هایی كه در اثر استفاده بوجود می‌آیند غالباً سالهای بعد از ساخت این ساختارها ایجاد ترك در آنها می‌گردد.

ویژگی‌های مكانیكی  خاص كه برعملكرد ساختار بتونی اثر می‌گذارد شامل مقاومت در برابر ایجاد اولین ترك حداكثر استحكام و دوام می‌گردد.

در كاربرد بتونی كه ایمنی نقش اساسی و حیاتی ایفا می‌كند از قبیل پل‌ها و ساختمانهای مسكونی از میله‌های فولادی دارای استحكام بالا بمنظور مسلح نمودن بتون برای ایجاد مقاومت در برابر ترك و تقویت استحكام و دوام كلی آن استفاده می‌گردد.

در هر حال در این روش میله‌ها بوسیله دست به یكدیگر متصل( وصل) می‌گردند تا قبل از ریختن بتن ساختار فولادی محكمی ساخته شود كه در مجموع هزینه نیروی كار وزمان ساخت را افزایش می‌دهد. 

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جعبه دانلودشما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *