بهترین فایل پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان

شما برای خرید و دانلود پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان به فایل پیپر وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان را به دقت بخوانید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان بررسی برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان پاورپوینت جامع و کامل برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان کاملترین پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان پکیج پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان مقاله برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان تحقیق برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 183 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل:

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 19 صفحه

برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان برنامه ریزی آموزش همسالان برنامه‌ریزی، اساس یک طرح موفق آموزش همسالان است
اجزای اصلی فرایند برنامه‌ریزی در آموزش همسالان به قرار زیر است:
شناسایی گروه هدف
طراحی اهداف
مدیریت اجرایی
طراحی راهکار ارزشیابی 1-شناسایی گروه هدف طراحی یک طرح آموزش همسالان با در نظرگرفتن متغیرها، ویژگی‌ها و نیازهای گروه هدف صورت می‌گیرد. شناسایی گروه هدف در تصمیم‌گیری درخصوص محتوا، نحوه اجرا و محیط‌های اجرایی آموزش همسالان و نیز تربیت همسالان آموزش‌دهنده و این‌که همسالان آموزش‌دهنده چه ویژگی‌هایی داشته باشند، نقش مهمی ایفا می‌کند. تمایز بین ویژگی‌ها و متغیرها بسیار مهم است. متغیرها حد و مرزهایی هستند که گروه هدف را تعریف می‌کنند درحالی که ویژگی‌ها به توصیف کسانی می‌پردازند که در محدوده این حد ومرزها قرار گرفته‌اند. برای مثال سن در برخی موارد می‌تواند به عنوان یک متغیر و در بعضی مواقع به عنوان یک ویژگی مطرح باشد. متغیرهای گروه هدف متغیرها حد ومرزهایی هستند که معرف گروه هدف بوده و آنها را مشخص می‌کنند. برای نمونه، گروه هدف ممکن است توسط متغیرهای زیر شناسایی شود:
سن
محل سکونت در منطقه جغرافیایی مشخص
حضور در یک مدرسه ویژه
ثبت نام دریک سال یا مقطع تحصیلی مشخص و یا حضور دریک مدرسه معین
مشارکت درفعالیت‌های فوق برنامه ای مشخص
استفاده از خدمات و سرویس‌های ویژه
ویژگی‌های گروه هدف آن دسته از ویژگی‌های مهم گروه هدف که بایستی مورد ارزیابی و بررسی قرارگیرد شامل :
سن،
تجربیات افراد در خصوص مواد روان‌گردان،
جنسیت،
نژاد،
شیوه زندگی و سطح تحصیلات

سن محدوده سنی گروه هدف در تعیین سن مناسب همسالان آموزش‌دهنده و نیز در انتخاب محیط و بافت اجتماعی مناسب کاربرد خاصی دارد. توصیه می‌شود در صورت امکان محدوده سنی مخاطبان آموزش همسالان در محدوده کمی مشخصی در نظرگرفته شود
این موضوع این امکان را فراهم می‌کند که برنامه‌ها و راهکارهای طراحی شده، متناسب با گروه هدف باشد. شواهد زیادی دراین زمینه وجود دارد که چون نوجوانان سریع رشد می‌کنند، به بلوغ می‌رسند و سریع تغییر می‌کنند، نیاز مبرم به آموزش‌هایی دارند که به طور کامل با شرایط آنها مطابقت داشته و‌سازگار باشد.
سن همسالان آموزش‌دهنده

محیط برگزاری آموزش همسالان سن گروه هدف می‌تواند مهمترین عامل تعیین‌کننده در تشخیص مناسب‌ترین محیط برای اجرای آموزش همسالان باشد. برای مثال، در مورد کودکانی که در سنین مدرسه هستند، مدرسه مکان و موقعیت مناسبی برای این آموزش‌هاست.
محیط پادگان‌ها یا محیط مدارس شبانه‌روزی هم محیط مناسبی برای جوانانی است که سن‌شان بالاتر از سن تحصیل در مدرسه است.
در سایر محیط‌ها و موقعیت‌های اجتماعی مناسب می‌توان به جوانان زیر 18سال و در مناسبت‌های ملی یا در تجمعات و همایش‌های عمومی می‌توان به افراد بالای 18 سال دسترسی پیدا کرد
برای گروه بالای 18سال، محیط‌سازمان‌ها و دانشکده‌ها و مراکز حرفه‌آموزی، برای اجرای آموزش همسالان مناسب‌تر است. محتوای آموزش همسالان محتوای آموزش همسالان باید معتبر، مناسب و مطابق با تجربیات گروه هدف باشد. انتخاب محتوای آموزشی جزء بسیار مهمی از آموزش همسالان است و بایستی بسیار دقیق و با توجه زیاد به نیازهای گروه هدف تهیه شود.
برای مثال، اطلاعاتی درباره محل تعویض سرسوزن‌ها،


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *